Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

8 marca 2024

Wsparcie w terapii małżeńskiej UK znajdziesz tu.

Każda para może wpaść w różnorodne problemy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Doskonałym wyjściem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego i doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może pomóc?

Do terapeuty udają się pary borykające się z rozmaitymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż tutaj często niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest przydatny w momencie, kiedy między partnerami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności oraz usprawnić związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe staje się odkrycie przyczyn leżących u podłoża partnerskich kłopotów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności potrzebne do tego, by bardzo dobrze radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez problemu wyszukamy polskiego psychologa także na terenie UK. Znajomość języka polskiego usprawnia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na pomoc specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi problemami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo może wkroczyć na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339