Maść nawilżająca do nosa – dlaczego warto ją stosować

8 grudnia 2018

Jesień to czas, kiedy błona śluzowa nosa przesusza się, a skóra podrażnia się i zaczerwienia. Problemy z błoną śluzową, w szczególności u maluchów może powodować wiele czynników. Chcesz powstrzymać niemiłe dolegliwości i pozbyć się zaczerwienienia noska u dzieci? Dowiedz się, dlaczego warto zaopatrzyć domową apteczkę w maść nawilżającą do nosa Katarek!

Postaw na sprawdzoną metodę – użyj maści nawilżającej do nosa

Śluzówka noska podrażnia się i wysusza wskutek wielu czynników. Znaczącą rolę odgrywa tutaj przede wszystkim wysoka temperatura w pokojach i równocześnie niska wilgotność powietrza. Jesienią i zimą nos jest szczególnie narażony na nieprzyjemne dolegliwości, a funkcjonująca klimatyzacja wręcz nasila problem. Następstwem jest więc pieczenie, uczucie dyskomfortu i ból przy wycieraniu nosa. Maść nawilżająca do nosa pielęgnuje nie tylko śluzówkę, ale także jej okolice, powodując, że skóra przestaje piec i odzyskuje prawidłową barwę.

Czemu warto aplikować maść nawilżającą do nosa?

Maść nawilżająca do nosa Katarek zawiera dodatkowo prebiotyk Biolin P, który działa ochronnie na śluzówkę, odbudowując florę bakteryjną. Może być stosowana w różnych sytuacjach – przy podrażnieniach spowodowanych nadużywaniem kropli do nosa, szkodliwym działaniem smogu, a nawet suchym powietrzem (klimatyzacja, centralne ogrzewanie). Zanieczyszczona atmosfera może podrażniać wrażliwe błony śluzowe, jednak czynne składniki maści prędko przywracają równowagę i przynoszą ulgę w dolegliwościach. Maść nawilżająca do nosa Katarek została opracowana przede wszystkim z myślą o małych pacjentach – może być używana u dzieci w wieku od 1 roku życia.