Korekcja wzroku – bezpieczne, nowoczesne zabiegi

11 listopada 2021

Voigt Medica - uzupełnij swoje wiadomości!

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować kłopotliwe i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia okularów czy też soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie starczowzroczności, jaskry, dalekowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje doświadczona załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze odpowiednią technikę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi, tym samym są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest metodą użyteczną w diagnozowaniu stanów zapalnych, glaukomy, a także innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi problemami, jak przykładowo usuwaniem kaszaków czy ciał obcych z gałki ocznej.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]