Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

23 października 2021

Więcej na temat laserowej korekcji wzroku Kraków na voigtklinikaoka.pl.

Codzienny komfort, dostęp do przeróżnych zawodów oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie niektóre z powodów, które popychają nas do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody ostatnimi czasy nieustannie rośnie, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych powikłań. Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych problemów, gdyż są czwarty (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku – czy warto?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej centrum osiąga się doskonałe efekty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast usunąć problem hyperopii. Obecnie bardzo popularnym typem lasera wykorzystywanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na dokonanie dokładnego formowania, a jednocześnie minimalizuje zagrożenie naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad widzenia przemawia dużo argumentów. Najistotniejsze to przede wszystkim mała inwazyjność, skuteczność, precyzja, a także prawie nie istniejące niebezpieczeństwo powikłań. Trzeba wspomnieć także o tym, że zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz odmówić leczenia

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, że w pewnych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza wiek poniżej 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma, ciążę i karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.

Dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]