Jak działają aparaty do ultradzwięków?

22 kwietnia 2019

Sprawdź, gdzie nabyć aparat do terapii ultradźwiękowej

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają korzystne działanie na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, blizn, ścięgien oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny czy stacjonarny?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z NFZ – najlepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]