Jak basen dla niemowląt wpływa na ich zdrowie?

8 października 2018

Choć jeszcze kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowląt nie było lubiane wśród mam, to dziś coraz częściej jedna z nich postanawia zapisać ich latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest wszak świetnym treningiem, pozwalającym na lepszy rozwój całego ciała. Warto również dodać, iż – wbrew obawom niektórych mam – na basen mamy szansę udać się z bobasem bardzo szybko, bo nawet od 3 miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą naprawdę bezpieczne tylko wtedy, gdy udamy się z nimi na właściwe zajęcia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego warto postawić na basen dla niemowlaków?

Najważniejszym plusem pływania niemowląt okazuje się niewątpliwie to, że wszechstronnie wspiera rozwój dziecka. Dzięki zajęciom na pływalni prędzej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, a słabe nadal stawy dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to też świetna metoda na naukę zborności ruchów, dzięki czemu dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Warto też wspomnieć, że ćwiczenia na basenie prowadzone są z pozostałymi bobasami – będą zatem doskonałą okazją do nauki społecznych relacji z rówieśnikami.

Ochrona na basenie dla niemowląt

Mnóstwo osób błędnie jest przekonanych, iż ćwiczenia na basenie dla niemowląt mogą stwarzać pewne zagrożenie, wystarczy jednak z rozwagą podejść do wyboru ekipy, która organizuje takie zajęcia. Najbardziej ważne okaże się na pewno to, by były one nadzorowane przez dobrych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających na basenie, lecz też przygotują właściwe zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na basenie, a także będą miały z tego zdrowotne i psychiczne korzyści.