Czym zajmuje się chirurg naczyniowy

18 stycznia 2019

Chirurdzy muszą posiadać duże doświadczenie, zwłaszcza jeśli zabiegi obejmują zakres żył. Przekonajmy się więc jakie metody wykorzystuje chirurg naczyniowy i co należy zweryfikować szukając doświadczonego lekarza.

Chirurg naczyniowy zlikwiduje tętniaki

W dzisiejszych czasach chirurgia posiada coraz skuteczniejsze narzędzia i gwarantuje wyleczenie nawet niezwykle groźnych dolegliwości. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, tętniaków aorty brzusznej i niedokrwienia kończyn dolnych, czyli związanych z zamykaniem światła żył i tętnic. Choroby takie pojawiają się szczególnie po czterdziestce, a także u pacjentów lubiących używki i tzw. śmieciowe potrawy. Największe szkody powoduje dym papierosowy, pochłanianie dużych porcji cukru, brak ćwiczeń.

Jakiego typu techniki wykorzystuje chirurg naczyniowy

Pacjenci cierpiący na żylaki najczęściej poddawani są zabiegom przeprowadzanym nieinwazyjnymi metodami. Najważniejsze techniki leczenia to embolizacja i skleroterapia. Embolizację, czyli celowe zamknięcie średnicy naczynia wykorzystuje się przy usuwaniu naczyniaków. Świetne wyniki zapewnia również skleroterapia, przede wszystkim w usuwaniu tzw. teleangiektazji. Decydując się na skomplikowany zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim doświadczenie lekarza, który będzie nas operował. Pamiętajmy też o rekomendacjach innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe kliniki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Szczecin i Wrocław.