atrakcje turystyczne w małopolsce, ładne miejsca w małopolsce

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

16 czerwca 2022

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w natłoku informacji o najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

By przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo wyszukają galerie i zabytki, hotele, motele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Prócz tego dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi czar parków narodowych i krajobrazowych, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Proste rozmówki i lista ambasad – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Szczególnie przydatna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego