Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

29 stycznia 2024

Zajrzyj tu jeśli chcesz poznać najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego czasem trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o planowanych eventach kulturalnych czy sportowych oraz godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Portal dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Żeby pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo wyszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, jak również kempingi, hotele i motele zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Dodatkowo dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie oraz urok parków krajobrazowych i narodowych.

Spis ambasad i proste rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatny dla obcokrajowców może być też dział Rozmówki, w którym poznają ważne słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego