Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

19 października 2020

Zamów filtr minipleat na marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (np. w salach operacyjnych).

Filtry minipleat mini-pleat – do domu oraz urzędów

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych instalowanych w domach, obiektach użyteczności publicznej czy biurowcach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub zarodniki grzybów. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 warto sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę cechującą się dużą wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te mają dużą żywotność. Filtry minipleat dostępne są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować wysokie standardy sterylności

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co umożliwia sprawną filtrację w ekstremalnym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu instalowane są tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe normy sterylności powietrza, np. w zakładach produkujących żywność.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Dane kontaktowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46