Zakładanie trawników zostaw profesjonalistom

26 sierpnia 2018

Wykonanie trawnika w ogródku nie przysporzy nikomu większych problemów – także, jeśli nasze ogrodnicze umiejętności nie są wystarczające. Problemy na pewno powstaną jednak, jeśli konieczne będzie zakładanie trawników o sporej powierzchni albo położonych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. w pobliżu szkół, przed urzędowymi budynkami lub w centrach miast. Takie trawniki muszą bowiem świetnie się prezentować oraz uporać się z także naprawdę intensywną eksploatacją. Zakładanie trawników warto zatem powierzyć profesjonalistom i zyskać pewność, iż rezultaty okażą się satysfakcjonujące. O czym więc musimy wiedzieć przy wyborze firmy świadczącej tego typu usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników – wysiew czy rolka?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują różne rodzaje traw – z rolki lub nasion. Oba mają odmienne minusy i plusy. Te wspomniane na początku wykorzystywane są w szczególności w czasie zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (także na skarpach) oraz od razu zauważalne rezultaty, jak również wytrzymałość na wilgoć i mróz. Trawniki z wysiewu są natomiast znacznie tańsze od trawników z rolki (dzięki czemu doskonale nadają się do stosowania na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej angażującej pielęgnacji.

Komu zlecić zakładanie trawników?

Jak łatwo się domyślić, zakładanie większych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania odpowiednich sprzętów (między innymi koparek lub siewników) i surowców. Dlatego zanim wybierzemy ofertę konkretnej firmy, staranie rozważmy wszelkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakim sprzętem posługują się jej pracownicy oraz czy mają odpowiednie umiejętności. Trafionym rozwiązaniem będzie również wyszukanie komentarzy na temat ekipy w sieci – być może ustrzeżemy się w ten sposób przykrych pomyłek.