Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

24 października 2021

Usuwanie malware WordPress - dalsze informacje o tej usłudze.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, że liczbę sklepów i stroninternetowych działających z jego zastosowaniem liczy się obecnie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania?

Ze witryny internetowej wychodzi niechciana poczta? Logowanie jest zablokowane? Wpisy na stronie zostały podmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się przekierowania do obcych Ci portali? To tylko kilka z możliwych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku nieodzowne jest ekspresowa reakcja, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów powinno się powierzyć zawodowcom od tego rodzaju zadań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – kompleksowy przegląd baz danych i plików strony

Specjaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują pliki wp-config i htaccess, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające niebezpieczeństwo powtórnej infekcji. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy mogą podjąć także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Likwidacja wszystkich następstw zawirusowania nie daje pewności, iż taki kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie, stąd ważne jest cykliczne aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]