Wywóz i utylizacja starych mebli

27 sierpnia 2020

Dowiedz się więcej o wywozie starych mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Każdy z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnorodnych względów. Przeważnie przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, iż zwykłe ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do wykonania gruntownych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy również, kiedy kupujemy zapuszczony dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Zamów wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Śmieci takie jak połamane meble, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy elementy stolarki okiennej nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono również o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne wykorzystanie surowca

Stare meble, jeśli będą przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich według materiału, z którego zostały wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się na ogół do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji nowych szaf, stołów albo półek.

Dane kontaktowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]