Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

9 kwietnia 2019

Na brabis.pl zdobędziesz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią rzetelnie zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od księgowości, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się rachunkowością samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już konieczności codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Czym kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie cennikiem porad – dziwnie niskie ceny obsługi często zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]