wnętrza 3D, model 3D

Wirtualny spacer z modelem 3D – wykorzystaj go do promocji firmy

20 stycznia 2020

Wirtualny spacer z modelem 3D to doskonała metoda na zaprezentowanie ewentualnym klientom naszej nieruchomości, powierzchni usługowej czy biura, które mają zamiar np. wynająć. Dla wielu osób sposobność zobaczenia danego wnętrza przed zawarciem umowy jest niezwykle ważna, a my udostępniając taki wirtualny spacer z modelem 3D, pomożemy im podjąć pomyślną dla nas decyzję. Czym zatem są wnętrza 3D oraz spacer wirtualny? Jak można użyć taką wizualizację w biznesie i dlaczego warto to robić? Odpowiedź na te pytania przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Czym jest wirtualny spacer z modelem 3D?

Wnętrza 3D to wykonany w oparciu o kilkanaście fotografii model 3D danego budynku, któremu przyglądamy się niczym „domkowi dla lalek”. W tego typu modelu widzimy układ wszystkich wnętrz, a my możemy go zbliżać, przesuwać i zawężać widok do wybranych pomieszczeń. Model udostępnia się użytkownikom w wersji interaktywnej, dzięki temu mają oni dostęp do całej bryły obiektu oraz do wnętrz 3D. Niezależnie od przygotowania samego modelu wnętrza 3D, można również zdecydować się na wersję interaktywną ze spacerem wirtualnym. Jest to opcja nadzwyczaj popularna. Polega ona na tym, iż poza oglądaniem samego modelu 3D pomieszczeń, przykładowo siedziby przedsiębiorstwa czy hostelu, jesteśmy w stanie przenieść się jednym kliknięciem myszki do dowolnego lokalu, a następnie zabrać się za jego zwiedzanie od środka. Wirtualny spacer 3D umożliwia także przechodzić do innych wnętrz zupełnie jak w rzeczywistości.

Wnętrza 3D w biznesie – gdzie je opublikować?

Z wykorzystaniem wnętrz 3D z wirtualnym spacerem zdołamy dokładnie pokazać odbiorcom konkretną nieruchomość i jej pomieszczenia. Tę metodę reklamy można użyć do zaprezentowania pracowni, baru czy hostelu, jak również w prosty sposób pokazać dużemu gronu zainteresowanych wygląd naszej firmy “od środka”. Wnętrza 3D możemy również użyć, w trakcie sprzedaży posiadłości, by ewentualni klienci mogli szczegółowo zapoznać się z nieruchomością.

Jest wiele powodów, dla których opłaca się przygotować modele 3D wraz ze spacerem wirtualnym. Najistotniejszy z nich to sposobność opublikowania ich na naszej stronie internetowej, w Mapach Google bądź dodanie ich do wielu przydatnych miejsc. Wirtualny spacer z modelem 3D daje również doskonałą możliwość nakłonienia klienta, by zamówił nasze usługi . Internauci, którzy poznają dokładnie naszą firmę będą mieć do niej dużo większym zaufaniem i odbiorą jako profesjonalną markę. Jest to również świetna metoda na wyróżnienie się na tle rywalizujących z nami podmiotów, ponieważ obecnie – pomimo powszechnego dostępu do tej technologii – większość firm z niej nie korzysta. Model wnętrza 3D można uzyskać w łatwy sposób — wystarczy zamówić jego wykonanie u doświadczonego fotografa.

Dane kontaktowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]