Uszczelnianie okien – czy jest zalecane?

2 kwietnia 2024

Uszczelnianie okien Warszawa - usługa dostosowana do Twoich potrzeb.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych mieszkaniach, ale i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiej przyczyny jest tak ważne!

Na czym polega uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak zabezpieczenie okien właściwymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Wedle testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale oraz na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest wybitnie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością trzeba je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednakowoż także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również zrealizować zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po wybudowaniu bądź odbiorze). Eksperci zadbają o to, aby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują właściwe materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]