profesjonalny druk 3D, drukowanie 3D Kraków

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

22 kwietnia 2020

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wydrukowanego w technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, oraz DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, że nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek kosztów do jakości, jak również opcja korzystania z materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D drobnych elementów

Drukowanie 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana również stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób albo firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk detali, bardzo wąskich elementów, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]