Samochód do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

17 sierpnia 2018

Niewątpliwie niezwykle istotnym sprawą na ścieżce życia każdego z nas jest ślub. Wszystko powinno być w tym dniu perfekcyjnie przygotowane – nic nie może sprawić zawodu. Dzień ożenku jest zawsze zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Ważkim elementem jego oprawy jest samochód, którym oblubieńcy udadzą się na uroczystość zaślubin – staje się ono odpowiednikiem ekskluzywności.

Auto do ślubu – droga na ceremonię dawniej i dziś

Obecnie tradycją jest, aby oblubieńcy pokonali drogę na ceremonię samochodem. Dawniej był to pojazd zaprzężony w dwa przystrojone rumaki. Jednakże wraz z nastaniem techniki wierzchowce zostały wyparte przez samochody. Auto do ślubu jest elementem, który powinien zostać zapamiętany przez zgromadzonych członków rodziny i znajomych. Jednak oprócz oczekiwanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest oczywiście wygodną metodą dotarcia do celu. Tym bardziej teraz, kiedy to nie poruszamy się już tylko w granicy małego terenu zamieszkania, ale często pokonujemy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – przecież w dzisiejszych czasach droga z miejsca ceremonii do restauracji przebiega zazwyczaj przez studio fotograficzne.

Jaki samochód do ślubu wybrać? Może luksusowy Mercedes?

Na wybór idealnego samochodu mają wpływ moda, a także indywidualne upodobania. Zazwyczaj większość wstępujących w związek małżeński wybiera auta z najnowszej oferty obecnych od lat na motoryzacyjnym rynku marek, np. Mercedesa. Na rynku usług przewozowych kierowanych do nowożeńców zauważymy zarówno auta z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak również te retro. Młode pary najczęściej decydują się nowoczesne limuzyny w stonowanej, eleganckiej czerni. Całość powinna stanowić idealną harmonię, więc ekskluzywne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu zapewniają nowożeńcom usługę wynajmu pojazdu wraz z kierowcą o nienagannych manierach. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest także gwarancją powodzenia naszej ceremonii. Zatem potrzebny jest profesjonalista, który bezpiecznie dowiezie nas pod kościół, przy czym będzie dyskretny i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.