Przewóz osób busami do Belgii

11 lutego 2019

Belgia od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach państw najchętniej odwiedzanych przez naszych Rodaków. Podróżują oni tam zarówno w celu znalezienia pracy, jak i stricte krajoznawczych. Miasta takie jak Antwerpia, Gandawa, Bruksela czy Brugia zachęcają do ich zwiedzenia i dla wielu z nas wybierane są za cel urlopowych wyjazdów. Polskie i belgijskie miasta są ze sobą wystarczająco dobrze skomunikowane. Podróżni mogą przebierać między wieloma środkami transportu. Który z nich będzie najdogodniejszy – autokary, busy do Belgii czy samoloty?

Jak dotrzeć do Belgii?

Dla osób, dla których priorytetem jest jak bardzo krótki czas podróży, pierwszym wyborem jest samolot. Bezpośrednie połączenia do Brukseli mają w swoim rozkładzie dwa polskie lotniska – Okęcie i Modlin. Wybierając jednak to rozwiązanie, musimy niestety być gotowi na koszty sięgające nawet tysiąca złotych, jak również na konieczność zorganizowania przejazdu ze stolicy Belgii do punktu docelowego. Niewiele więcej kierunków podróży obsługują przewoźnicy autokarowi, aczkolwiek i w ich przypadku nie można zakładać, że zawsze dowiozą nas do mniejszych miejscowości.

Busy do Belgii w formule door-to-door

Jak poradzić sobie z tymi problemami? Planując podróż, warto zdecydować się na busy do Belgii. Przewoźnicy oferują przejazdy z opcją door-to-door. Znaczy to, że kierowca odbierze pasażera z dowolnego miejsca znajdującego się na trasie busa (albo w jej pobliżu), a już w Belgii odwiezie go wprost pod wskazaną lokalizację (na przykład do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są z reguły bogato wyposażone, zapewniając podróżnym absolutną wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają między innymi komfortowe siedzenia, klimatyzację i bezprzewodowy internet.