Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

21 maja 2019

Uzyskaj więcej informacji o tworzeniu projektów budowlanych Kraków na joannaklusak.com/oferta/

Ciężko wyobrazić sobie istotniejszą inwestycję niż budowa domu. Powinniśmy przy tym wiedzieć, że nie będzie to łatwe zadanie, a największe trudności związane są z załatwieniem najróżniejszych urzędowych spraw. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, gdy okażemy projekt budowlany. Projekt powinien być przygotowany przez architekta, a jego zawartość ustalają odpowiednie ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Co musi się znaleźć w projektach budowlanych?

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Plan powinien być opracowany na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę oraz zawierać rozkład istniejących i planowanych obiektów oraz instalacji energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również dane o miejscu składowania śmieci, układzie roślin czy płocie. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty wznoszonych obiektów, a nierzadko także oświadczenia podmiotów dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się także załączenie rezultatów badań podłoża.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak już napisaliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta budowa powinna przebiegać w myśl strategii ustalonej w owym projekcie, zaś wszelkie niezgodności będą powodem jej nieodebrania.

Dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]