Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

4 lipca 2019

Wszystko o wypożyczalni szalunków odszukasz pod tym adresem

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, najczęściej wykonane z sklejki laminowanej, metalu lub desek, które są szeroko wykorzystywane w budownictwie. Używa się ich do wznoszenia, modelowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży, stropów, schodów i innych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, ścienne i stropowe – wynajem szalunków

Szalunki, nazywane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły stosowane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny przede wszystkim wśród małych przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich kupienie? Firmy oferujące tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, mają rozległy wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]