Opróżnianie piwnic – pozbądź się zalegających śmieci

28 września 2019

Wiosenne miesiące to czas między innymi garaży, pomieszczeń gospodarczych i poddaszy. Chciałbyś zatroszczyć się o ład w swoim domu? Zobacz, kiedy opłaca się zlecić profesjonalne sprzątanie mieszkań oraz piwnic.

Sprzątanie mieszkania i piwnicy – to nie takie proste!

Posprzątanie starej piwnicy to duże wyzwanie – trzeba wyrzucić nie tylko z zapełniające pomieszczenie sprzęty, zepsute przetwory czy niedziałającą elektronikę, ale także zadbać o wywiezienie wszystkiego do miejsca utylizacji. Wyrzucenie niektórych odpadów do odpadów komunalnych niebezpieczne dla środowiska i podlega karze. Obywatele większych miast jak np. Kraków nie muszą samodzielnie doprowadzać do porządku domowych strychów i piwnic – funkcjonują tam firmy oferujące profesjonalne sprzątanie mieszkań i piwnic. Usługa jest przeznaczona dla osób, które nie mają ochoty czy też czasu na segregowanie i pakowanie odpadów – wolą, żeby zajęli się tym fachmani. Przedsiębiorstwa oferujące sprzątanie piwnic uporają się z rozmaitymi rodzajami odpadów – meblami, elektrośmieciami (AGD i RTV oraz sprzęt komputerowy), dywanami, odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, jak również gruzem czy odpadami budowlanymi.

Jak wygląda sprzątanie piwnic i mieszkań?

Pracownicy przedsiębiorstw zajmujących się sprzątaniem piwnic i mieszkań dojeżdżają bezpośrednio do klientów i na miejscu zajmują się z bałaganem. Firmy tego typu świadczą wszechstronne usługi porządkowe – udostępniają worki na odpady i pojemne kontenery, pomagają załadować do nich odpady, wynieść je z mieszkania lub domu, a następnie przetransportować do miejsca utylizacji. Firmy te posiadają flotą pojazdów dostosowanych do wywozu różnego rodzaju odpadów i błyskawicznie radzą sobie z zagraconymi poddaszami i piwnicami. Koszt usługi zależy najczęściej od zakresu przeprowadzonych prac.