Nie masz czasu przygotować dań na imprezę? Zamów catering kanapkowy

23 stycznia 2023

Na https://lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/ sprawdzisz, jak zamówić catering przekąski.

Przygotowanie nawet dużej imprezy nie jest problematyczne, jeśli posiadamy wiele czasu na zakupy niezbędnych produktów i napojów oraz późniejsze samodzielne preparacja z nich pysznych przysmaków dla gości uroczystości. Wprawdzie nie każdy ma taką swobodę, ale nie oznacza to od razu, iż należy odpuścić zamiar celebracji istotnego wydarzenia. W takiej sytuacji zalecamy skorzystać z oferty cateringu kanapkowego.

Finger food catering – poręczne porcje na “jeden gryz”

Catering kanapkowy, określany też jako finger food catering, to usługa skierowana z reguły do firm, lecz decydują się na nią dość często także różnorodne stowarzyszenia i osoby prywatne szykujące gustowne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie eventu w potrawy w wariancie finger food, innymi słowy nieduże przekąski, które można zjeść na stojąco i bez konieczności użycia sztućców. Idealny finger food nie wymaga też wykorzystania talerzyka – to zakąska na “jeden gryz”. Finger food to przeważnie tartoletki warzywne oraz owocowe, koreczki lub sandwicze. Ten rodzaj cateringu wyśmienicie zdaje egzamin na uroczystościach, podczas których zależy nam na szerokiej interakcji zaproszonych uczestników. Pozwala on na uczestniczenie w długich rozmowach, a przy tym nie ogranicza interakcji wyłącznie do osób usadzonych przy konkretnym stole.

Zalety cateringu kanapkowego?

Zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni dostrzegą atuty, jakie niesie zlecenie organizacji cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej. Po pierwsze, tym sposobem pozbywamy się kłopotów z ułożeniem stołów i stresu z usadzaniem uczestników bankietu. Chłodne i ciepłe napoje oraz dania ułożone są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy chcą. Jest to niezwykle wygodne głównie w mniejszych wnętrzach, w których wykorzystanie wystarczającej liczby stolików byłoby problematyczne. Catering opierający się na przekąskach momentalnie sprawia też, że impreza ma mniej formalną, luźniejszą atmosferę. Wypada zaakcentować, iż menu z drobnych przekąsek jest na ogół tańsze aniżeli ekskluzywne obiady, a przy tym daje większą swobodę dobrania ich do gustów żywieniowych gości imprezy. Co najistotniejsze, catering finger food nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko bywało poważną przeszkodą przy urządzaniu imprez firmowych.

Dane kontaktowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]