Na czym polega hosting stron internetowych?

2 marca 2019

Prywatny serwer to dość duży koszt i konieczność stałego utrzymywania urządzenia. To pochłania spore nakłady finansowe i, co kluczowe, właściwie dostosowanego pomieszczenia oraz fachowej wiedzy. Na szczęście, by uruchomić własną stronę www nie trzeba ich posiadać – wystarczy, że sięgniemy po ofertę, jaką ma dla nas firma hostingowa. Jak działają usługi tego rodzaju? Kiedy warto się je wybrać? Jakie profity daje hosting strony internetowej?

Na czym polega hosting domeny?

Mówiąc najprościej, hosting www to użyczenie przez firmę zasobów serwerów – oprogramowania gwarantującego stabilne i bezpieczne działanie strony, miejsca na dysku oraz przepustowości łączy. Firmy oferujące hosting stron przeważnie umożliwiają swoim klientom usługę rejestracji domeny oraz podpięcie jej do serwera, a nieraz też zbudowanie witryny lub udostępnienie prostego w obsłudze konfiguratora. Dzięki temu każdy – także osoba nieposiadająca stosownej wiedzy – może szybko uruchomić stronę internetową z dowolnymi funkcjonalnościami.

Do kogo kierowane są usługi hostingowe?

Oferta firm udostępniających hosting strony jest kierowana do różnych użytkowników. Z ich usług skorzystać mogą zarówno duże, jak i drobne firmy, dla których funkcjonalna i bogata w pomocne treści strona www stanowi najskuteczniejszą metodę na dotarcie do nowych klientów. Hosting stron www pozwala także klientom indywidualnym na utworzenie witryny, na której będą mogli napisać bloga, podzielić się pasjami czy przedstawić innym swoje umiejętności – szczególnie, jeśli zależy im na dużo większym poziomie personalizacji, niż tenoferowany przez darmowe platformy.