Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

24 listopada 2019

Nieszczelne okna - poszerz swoją wiedzę!

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna chronią dom przed wilgocią i mrozem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]