Księgowość zewnętrzna – dlaczego warto

4 grudnia 2019

Nie zwlekaj! Wybierz unikalną ofertę! Księgowość Katowice w najlepszej cenie.

Najważniejszym filarem działalności gospodarczej jest księgowość. Dba on o prawidłowe wystawianie dokumentów, odprowadzenie składek, rozliczenia całego przedsiębiorstwa. Co wybrać: zaangażować specjalistę na oddzielne stanowisko, czy może posiłkować się pomocą tzw. sieciowego biura rozliczeń?

Wybierz najlepszą księgowość

Na wstępnym stadium funkcjonowania przedsiębiorstwa, najlepiej wybrać usługi firmy księgowej. Takie przedsiębiorstwa pomogą nawet zarejestrować działalność, czy dostać środki z funduszy unijnych oraz innych źródeł. Nadzorują one księgi rachunkowe, ewidencję środków trwałych, sporządzają sprawozdania finansowe, a także troszczą się o zagadnienia odprowadzania składek. Powierzenie finansów naszego przedsiębiorstwa firmom rachunkowym jest tańsze niż zaangażowanie księgowej, więc jest korzystne również pod kątem finansowym.

Jakimi czynnikami kierować się przy wyborze księgowości?

Kiedy tego typu biura oferują reprezentację przed ZUS, właściciele firmy mogą skoncentrować się na rozwijaniu interesu. Na rynku działają niewielkie podmioty rachunkowe oraz wielkie spółki, obejmujące zasięgiem cały kraj, oferujące księgowość zarówno w Katowicach, Krakowie, Białymstoku, jak i w mniejszych miejscowościach. Najlepiej powierzyć sprawy sprawdzonej księgowej, rekomendowanej przez innych klientów. To jedyna gwarancja, że nasze rachunki są zabezpieczone i stoją w zgodzie z najnowszymi aktami prawnymi.

Dane kontaktowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]