Kreator stron internetowych – kiedy warto stosować?

16 lipca 2018

Stworzenie strony www może być przyczyną dużych problemów. Właśnie z tego powodu większość klientów postanawia zlecić je fachowcowi. Znalezienie dobrego kodera gwarantuje wprawdzie to, że strona będzie ciekawa oraz funkcjonalna, ale dla osób z niewielkim funduszem może być za wysokim wydatkiem. W takich sytuacjach szczęśliwie mamy szansę skorzystać z kreatora stron internetowych – programu, za pomocą którego prędko stworzymy dobrą stronę dostosowaną do potrzeb współczesnych internautów.

Jak znaleźć kreator stron www?

Aktualnie dostępne są dwa typy kreatorów stron internetowych – w formie aplikacji do ściągnięcia oraz tych uruchamianych w przeglądarce. Te pierwsze działają od dawna i pozwalają na zrobienie plików hipertekstowych, które następnie należy samemu umieścić w sieci. Kreatory stron online zaś zasadą działania przywodzą na myśl programy stacjonarne, jednak nie musimy pobierać ich na komputer, gdyż wszelkie prace wykonuje się na nich za pośrednictwem przeglądarki. Które kreatory będą zatem najlepszym rozwiązaniem?

Przeglądarkowy kreator stron internetowych

Warto korzystać przede wszystkim z tych przeglądarkowych – są bowiem dużo prostsze w obsłudze, a oprócz tego mają wiele dodatkowych opcji. Warto wspomnieć również o tym, że używając podobnych narzędzi dostajemy dostęp do bezpłatnego hostingu, co robi zrobioną w ten sposób witrynę absolutnie darmową. Kreator stron internetowych dostępny online oferuje zwykle również pokaźne zbiory grafik, które spowodują, że nasza witryna będzie bardziej interesująca.