Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

17 maja 2020

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu zwłaszcza o te, które produkowane są w trakcie różnego rodzaju remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zerwane panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od podmiotu zajmującego się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Kraków czy Łódź, ale również w małych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po wypełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.