Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

7 października 2018

Tereny zadrzewione w przestrzeni miejskiej wymagają szczególnej dbałości – drzewka trzeba regularnie przycinać, a utrudniające widoczność konary usuwać. Kiedy stosuje się frezowanie pni i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? W jaki sposób pielęgnuje się krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – kiedy zdecydować się na pomoc ekipy?

montaż wiązań elastycznych, rozdrabnianie gałęzi, cięcia standardowe – wszystkie te czynności pomagają przywrócić ogrodom miejskim wspaniały wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed spadającymi konarami. Cykliczne przycinanie młodych drzew przynosi wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O starsze drzewa także trzeba się troszczyć – zainfekowane gałęzie należy cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy korony drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej firmy jest niezastąpiona także po silnych wiatrach, kiedy uszkodzone drzewa zagrażają bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – zdaj się na pomoc doświadczonych fachowców

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało uproszczonych, jednak sama pielęgnacja parków wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także w celu wyrównania terenu. Wówczas warto poradzić się profesjonalnej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycince. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można potem zagospodarować na przykład jako surowiec energetyczny.