Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

5 stycznia 2020

Budowa czy też przebudowa domu, odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie, sprzątanie strychu albo piwnicy – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia należy dostarczyć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich samodzielnie? W takich wypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu zalecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. Zimą to także najlepsza metoda na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.