architekt Kraków, projekty budowlane Kraków

Architekt pomoże ci zrealizować marzenia

21 listopada 2018

Wzniesienie domu to na pewno najważniejsza inwestycja dla wszystkich z nas. Należy więc starannie to obmyślić oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą podejmowane przez nas działania, ma z pewnością projekt budynku. Możemy co prawda kupić stworzony już dokument, ale by mieć pewność, iż budynek będzie taki jak chcieliśmy, warto skorzystać z usług architekta. Ze względu na to, iż wielu z nas nie wie, czym rzeczywiście się para, należy napisać na ten temat parę zdań.

O czym pamiętać przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi nasze potrzeby, zależy zwłaszcza od przebiegu rozmowy z architektem. Zwracając się do architekta powinniśmy wiedzieć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu oraz umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy też zaznajomić się z najistotniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, bo w przypadku problemów mamy prawo poprosić go o pomoc.

Architekt opracuje projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. To ten dokument będzie przeanalizowany przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia ekipy budowlanej i będzie niezbędny do zatwierdzenia inwestycji. Treść tych projektów regulują odpowiednie ustawy.

Dane kontaktowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]