Złoto inwestycyjne – sprzedaż złota w sztabkach i monetach

21 grudnia 2021

Jeśli szukasz złota lokacyjnego, powinieneś odwiedzić ten adres.

Polacy sporo martwią się o emeryturę i o przygotowanie się na ewentualną “czarną godzinę”. Dlatego przeważnie zabiegają o to, by co pewien czas odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie czy też po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednakże ten sposób jest coraz mniej opłacalny – niskie oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, iż oszczędności nie zapewniają profitu, a właściwie to z biegiem lat tracą swoją siłę nabywczą. Nic więc dziwnego fakcie, że wzrasta popyt na odmienne formy inwestycji, w tym także zakup złota lokacyjnego.

Jak polskie ustawy definiują jako złoto lokacyjne?

Inwestowanie w metale szlachetne opiera się na nabyciu ich wtedy, kiedy ich cena na rynku jest niska i ich odsprzedaży, jeśli ta wartość zacznie wzrastać. Ale warto uwydatnić, iż nie każdy złoty wyrób jest uważane za złoto lokacyjne, zatem np. gromadzenie złotej biżuterii ciężko nazwać lokatą w złocie. To, co należy nazywać złotem inwestycyjnym jest klarownie określone przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim złoto o próbie nie mniejszej niż 0.995 w sztabkach lub płytkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne wymagania, aby zostały uznane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane nie dalej niż w 1800 r. i co istotne – muszą być legalnym środkiem płatniczym w kraju, który je wyemitował. Monet bulionowych nie uznaje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Przepisy wymieniają jeszcze jeden rodzaj złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto pod postacią papierów wartościowych.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co oferują krajowi sprzedawcy?

W sklepach krajowych dostawców złota lokacyjnego bez przeszkód spotkać można rozpoznawalne na całym globie monety bulionowe z m.in. Wielkiej Brytanii i Kanady, jak i sztabki ze złota. Zakupy można dokonywać również online i nie jest to propozycja tylko dla majętnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie szeroką ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 czy 1/2 uncji, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 lub 5 g. Zamówić można także złoto w „combibarach” pozwalających na odcięcie, a następnie odsprzedanie odrębnych płytek złota.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]