Sprawdzaj przelicznik i wymieniaj euro na złotówki

18 maja 2021

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wymianie euro? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://bit.ly/3cZZEGi.

Euro to stosunkowo młoda waluta, gdyż w postaci gotówkowej pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI wieku. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w większości krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie sprostała warunkom, pozwalającym przyłączyć się do strefy euro, co nie oznacza, iż nasi rodacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to gromadząc oszczędności na koncie walutowym bądź też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Euro – wspólna waluta ułatwia prowadzenie biznesu oraz podróże

Powszechne stosowanie euro w krajach będących członkami UE dostrzegalnie ułatwiło życie większości mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i osobistej. Jednolita waluta oznacza wszak mniejsze komplikacje z wyliczeniem prawdopodobnego zysku czy też kosztu przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio powodu nagłych wahań kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa również swobodę podróżowania rezydentów państw członkowskich, którzy praktycznie wcale nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość pieniędzy w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów naliczanych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze internetowym w parę sekund sprawdzisz aktualny przelicznik euro

Polska, pomimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 r., nadal nie spełnia wszystkich przesłanek umożliwiających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego UE powszechnie już robimy zakupy oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny kurs euro na stronach kantorów internetowych, a równocześnie również ekspresowo wymienić euro na złotówki bez potrzeby wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na mniejsze spready jest bardziej opłacalna oraz wygodniejsza, ponieważ może zostać zlecona o każdej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a przeliczenie waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w kantorach tradycyjnych i bankach – na podstawie średniego kursu z ubiegłego dnia.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]