Potrzebujesz wymienić dolary na pln? Sprawdź kurs dolara online

27 kwietnia 2021

Szukasz więcej informacji o kursie dolara w kantorach? Skieruj się na https://www.kantor.pl/dolar-amerykanski-kurs-waluty

W latach 80-tych każdy pragnął posiadać co najmniej parę dolarów, aby wybrać się po sprawunki do Pewexu. Natomiast dziesięć lat później gromadzenie oszczędności w tej walucie było miarą powodzenia w życiu zawodowym. Dziś pokaźna część internautów zamawia na co dzień zakupy za dolary, korzystając przy tym z powszechnej globalizacji i możliwości międzynarodowej wysyłki zamówień z dużych światowych sklepów internetowych. Nic więc dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie wywołuje już żadnych emocji, a nabyć go można również bez ruszania się z domu, gdyż od szeregu lat w Polsce funkcjonują kantory online, w których można wymienić tę walutę po kursie nieraz rentowniejszym niż w bankach.

Na czym drukowane są banknoty dolarowe?

Określenie „dolar” pochodzi od słowa “talar”. Tak zwano monety z Czech wybijane z 1 uncji srebra. I naprawdę początkowo walutą płatniczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty tej waluty, które w pierwszych latach zyskały sobie znaczną grupę adwersarzy, wprowadzono do obiegu dopiero w latach 60-tych XIX w. jako rozwiązanie kryzysu związanego z niedostatkiem monet. Co interesujące, banknoty dolarowe nie są wydrukowane na arkuszach papieru, a na kompozycji włókien bawełny (ok 75%) oraz lnu (ok 25%) z domieszką paru innych składników, będących sekretem. Nie znaczy to jednakże, że banknoty dolarowe są bardzo trwałe – zbadano, że niskie nominały pozostają w obiegu maksymalnie do 5 lat, a banknoty o nominale 100$ – od 9 do 18 lat. Uszkodzone banknoty są mielone, a wytworzony z nich surowiec jest sprzedawany firmom, które produkują z nich materiały budowlane. Monety krążą w obiegu ok. 30 lat, lecz są one także najczęściej gubione, a nagminnie wręcz wyrzucane przez obywateli USA. Podług analiz tak kończą rokrocznie przeszło 62 mln dolarów w bilonie.

Jak znaleźć aktualny kurs dolara?

Dolarem nazywa się kilka walut jednak nie ma co zaprzeczać, że kiedy mówimy “dolar” to idzie nam o dolara amerykańskiego, który jeszcze dwa dziesięciolecia wstecz był najważniejszą walutą świata, a dopiero w ostatnich latach stopniowo zaczął tracić swoją pozycję. Jednakże wymiana dolara ciągle stanowi sporą część obrotów na Forex. Osoby zainteresowane bieżącym kursem dolara amerykańskiego mogą w każdym momencie sprawdzić jego cenę np. na stronie kantoru internetowego, gdzie kurs walut aktualizowany jest w kilkusekundowych interwałach. Poza tym, można tam zobaczyć historyczne notowania kursu dolara oraz porównać jego wartość z bieżącymi kursami pozostałych światowych walut.

Dane kontaktowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]