Mechanizm leasingu ciągników siodłowych

20 października 2018

Leasing to bardzo rozpowszechniona forma finansowania sprzętu dla przedsiębiorstwa. Nie dysponując własnymi środkami finansowych, można błyskawicznie uzyskać auta lub sprzęty elektroniczne niezbędne do prężnego działania interesu. Wśród usług instytucji bankowych znajduje się także leasing ciągników siodłowych. Jak działa ten mechanizm? Sprawdźmy w jakich celach może się przydać.

Leasing ciągników siodłowych – wyposaż właściwie swoją firmę

Leasing posiada różne oblicza. Do najczęściej wykorzystywanych należy bezspornie leasing inwestycyjny, kiedy po upływie umowy pojazd staje się naszą własnością. Bardzo rozpowszechniony jest leasing usługowy. Różnice między różnymi odmianami leasingu polegają również na sposobach zaliczania do kosztów rat. Zdarza się, że do kosztów przedsiębiorstwa można doliczyć tylko odsetki, a czasami całe raty. Różnice polegają też na sposobie opłacania podatku od towarów i usług – przy leasingu usługowym należności te są doliczane do poszczególnej raty, zaś przy finansowym – podatek musimy opłacić od razu. Analogicznie wygląda kwestia leasingu ciągników siodłowych. W tej sytuacji również od wersji dotowania zakupu auta uzależnione jest to, czy przejdzie on na naszą własność, jak również sposób, w jaki należy rozliczać comiesięczne raty.

Leasing ciągników siodłowych – świetna inwestycja w sprzęt

Warto zdecydować się na leasing ciągników siodłowych, gdyż jest to świetna inwestycja w maszyny, potrzebne w wielu spółkach transportowych. Nie każda firma posiada jednak dostępne środki, które może zainwestować w zakup pojazdów. Służbowe to duży koszt, jednak z ich pomocą można wypracować znaczne zyski i rozwinąć biznes. Wówczas pomagają praktyczne rozwiązania finansowe, dzięki którym spółka ma szansę na rozwój. Szukając oferty warto zaufać opinii profesjonalistów, którzy doradzą, jaki typ finansowania będzie najbardziej opłacalny.