Mass collect i korzyści jakie przynosi

10 kwietnia 2022

Tu uzyskasz szczegółowe informacje na temat mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie mass collect jest właściwie dość proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych gabinetach czy wszystkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew pocztowy, przelew z karty bądź standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację potencjalnych pomyłek nieraz przytrafiających w czasie tego procesu.

Czy warto skorzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) warto rozważyć jej wykorzystanie w firmie, nawet takiej, która co miesiąc wystawia poniżej setki faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]