Kredyt konsolidacyjny sposobem na długi

25 sierpnia 2021

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić również te kredyty, które na skutek rozmaitych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, samochodowy, mieszkaniowy i ratalny. Za sprawą konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami usługi lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.