internetowa wymiana walut, kantor online

Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

8 sierpnia 2021

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze bieżący kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest równie nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie albo takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie komfort w dysponowaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także znaczną niezależność w rozporządzaniu własnymi pieniędzmi. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby studiujące czy też pracujące za granicą. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.