
Zalety okien skrzynkowych
13 października 2018Po więcej informacji o okna skrzynkowe producent skieruj się tutaj
Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Często spotkać je możemy w zabytkowych gmachach, starych domkach oraz pałacach. Dziś są one wytwarzane przede wszystkim z myślą o założeniu w tego typu, bo zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej zakładane są także w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?
Okna skrzynkowe – budowa
Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi jest pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na cztery części – dwa u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i dawniej służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w obiektach wzniesionych przed laty – na przykład chatach ceglanych.
Materiał na okna skrzynkowe
Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być zrobione z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę oraz modrzew, lecz ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti są wszak dużo bardziej wytrzymałe na wpływ wilgoci, wiatru i skrajnych upałów.
Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]