Zalety drzwi drewnianych

12 sierpnia 2018

Mimo że na rynku znajdziemy wiele drzwi wykonanych z rozmaitych surowców (między innymi ze stali oraz materiałów kompozytowych), to szczególnym zainteresowaniem wytwórców i klientów cieszą się nadal drzwi drewniane. Oczywiście nie powinno to dziwić, ponieważ ich liczne zalety sprawiają, że będą świetnym rozwiązaniem zarówno tam, gdzie liczy się wygoda, jak i w pomieszczeniach, w których ważniejsze są walory estetyczne. Odpowiednio wykonane drzwi drewniane są bowiem wytrzymałe i doskonale się prezentują, zaś ich użytkowanie nie sprawia najmniejszych trudności. Jak więc produkowane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach nie zapominać przy ich wyborze?

Budowa drzwi drewnianych

Do wyrobu drzwi mogą być wykorzystywane rozmaite rodzaje drewna. Zwykle rzecz jasna wybierane jest drewno z sosny, bo jest dość solidne, zaś oprócz tego niedrogie, stosunkowo lekkie oraz nieprzysparzające problemów w trakcie obróbki. Poza tym stosowane są szczególnie pozostałe drewna europejskie – między innymi dąb czy buk. Wygląd drewna sosnowego nie pasuje niestety do wszystkich pomieszczeń – z tego powodu drzwi drewniane obkładane są obłogami z rozmaitych gatunków, tak tych z Europy, jak i egzotycznych. Określają one wizerunek konkretnego modelu oraz umożliwiają dostosowanie go do dowolnych szaf czy dekoracji.

Drzwi drewniane do stylowych wnętrz

Drzwi drewniane są chętnie kupowane również ze względu na to, iż (w przeciwieństwie do drzwi wykonanych z materiałów sztucznych) mogą być używane także w klasycznie zaaranżowanych pomieszczeniach oraz podczas odnawiania obiektów dodanych na listę zabytków. Dla wielu klientów naprawdę istotne będzie również to, iż drzwi drewniane można wyprodukować według wytycznych nabywcy, dopasowując je do jego upodobań i wymagań przestrzennych mieszkania – a to będzie rzecz jasna nieosiągalne dla drzwi ze stali oraz z coraz popularniejszych materiałów syntetycznych.