Zalety armatury kwasoodpornej

7 lipca 2020

Więcej szczegółów o armaturze kwasoodpornej

W mieszkaniu w stu procentach wystarczy armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych sytuacjach wymagane są jednak zdecydowanie lepsze właściwości stali, z której wykonana jest wykorzystywana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, w których produkuje się towary z użyciem kwasów – jak nawozy lub lakiery. By przenieść je we właściwe lokalizacje zakładu, trzeba wówczas skorzystać z armatury pozwalającej na stworzenie instalacji odpornej na działanie kwasów. Na szczęście w sklepach znajdziemy mnóstwo produktów, dzięki którym okaże się to możliwe. Z jakich surowców więc wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które elementy znajdziemy w ofercie producentów? Gdzie ich szukać?

Części armatury kwasoodpornej

W sklepach znajdziemy najróżniejsze elementy armatury kwasowej – między innymi trójniki, krany, mufy a także kołnierze czy redukcje. Niezależnie od tego, jakie są to części, kluczowe jest to, z którego materiału są wyprodukowane. Żeby zagwarantować absolutną wytrzymałość na działanie kwasów, stosuje się w szczególności specjalne typy stali nierdzewnej. Zwykle armatura kwasoodporna wyprodukowana jest więc ze stali kwasowej, którą produkuje się poprzez sporą domieszkę chromu i niklu. Opisywany materiał jest wytrzymały na działanie różnych kwasów o mocy mniejszej niż H2SO4.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy kupić między innymi w zwykłych sklepach z artykułami metalowymi. To wyjście wykazuje jednak sporo minusów. Najważniejszym z nich są rzecz jasna duże ceny, a te powodują, iż założenie kompletnej sieci może być dużym problemem. Oprócz tego nie zawsze znajdziemy w nich części, których potrzebujemy. Z tego powodu dobrze nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach online, które proponują po pierwsze duży katalog elementów, lecz również zwykle niższe ceny.

Dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]