
Zadbaj o dom – piaskowiec elewacyjny
6 stycznia 2019Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie stosowany na ulicach i skwerach. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń, ale też na zewnątrz. Przyjrzyjmy się więc co tak naprawdę przesądza o jego możliwościach.
Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?
Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle rozpowszechnionym materiałem wykorzystywanym w przypadku budowy nieruchomości oraz posesji. Można go kupić w wielu odcieniach – od mlecznego, przez żółty aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i typem – wyróżniamy płytki o równej powierzchni, nieregularne, ciemne, o łupanych obrzeżach. Niektóre odmiany piaskowca charakteryzują się szlachetnym połyskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny innych minerałów. Z tego też powodu piaskowiec świetnie pełni funkcję estetyczną – w lokalach mieszkalnych, na posesjach i jako materiał elewacyjny. Stanowi doskonały surowiec na ścieżki ogrodowe, słupki ogrodzeniowe, a nawet dekoracyjne posadzki.
Piaskowiec elewacyjny – odporny na czynniki środowiskowe
Zasadniczą cechą piaskowca jest jego ogromna niewrażliwość na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Płyty okładzinowe są w stanie prezentować się pięknie przez nawet kilkadziesiąt lat. To materiał całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, wzmożonych opadów i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i sprowadzanych zza granicy.