Za co lubimy całoroczne domy góralskie?

20 grudnia 2019

Zobacz, gdzie nabyć domy góralskie całoroczne

Domy góralskie są piękne i wygodne. Podobne do historycznej sztuki gór fascynują stromymi, pokrytymi gontem dachami i drewnianymi fasadami. Dla dużej liczby klientów istotne okazuje się również to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest wszak materiałem naturalnym. Nic może więc zaskakiwać, iż budowane są nie tylko na Podhalu – spotkać je możemy niemal w całym kraju, bo doskonale wyglądają wpisując się w wiejskie otoczenie. Często usłyszeć można komentarze mówiące o tym, że zdają one egzamin jedynie latem. Czy jednak są one prawdziwe? Oczywiście nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz chętniej.

Jak mieszkają lokatorzy całorocznych domów góralskich?

Inspirowane tradycyjnymi chatami z Tatr oraz twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie zwykle wznoszone są niemal w całości z drewna. Bale montowane są tradycyjnymi metodami, przez co wewnątrz domu jest optymalna temperatura. Nierzadko obserwuje się także wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające obiekt przed wilgocią i chłodem pochodzącymi z ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest również spadzisty dach kryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym rejonie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – jak wybrać wykonawcę?

Wybierając budowę całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już od pierwszego etapu należy zawrzeć umowę z doświadczonymi fachowcami. Najlepiej zrobimy stawiając na ekipę, w której strukturach współpracują architekci doświadczeni w tworzeniu domów góralskich i cieśle. Istotne jest także to, aby historyczna stylistyka komponowała się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi – to zimą zagwarantuje lokatorom całorocznych domów góralskich wygodę w identycznym stopniu, co w pozostałych rodzajach obiektów.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]