Szerokie zastosowania profili aluminiowych

15 stycznia 2024

Jeśli chcesz kupić profile aluminiowe, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Aluminium jest zaliczany do najczęściej wykorzystywanych w architekturze surowców. Do jego atutów należy w szczególności niedużo gęstość, która powoduje, iż wyprodukowane z niego części nie są dużym obciążeniem – zaś to pozwala na wyprodukowanie wielu rozmaitych konstrukcji. Wykazuje jednak pewne minusy – w stanie czystym nie jest zbyt odporne, z tego powodu w budownictwie raz innych dziedzinach gospodarki wykorzystuje się przede wszystkim jego mieszanki, które cechują się sporą wytrzymałością przy zachowanej niewielkiej wadze. W budownictwie najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury oraz profile aluminiowe. Do czego jednak dokładnie się je wykorzystuje?

Profile aluminiowe w mobilnych scenach

Profile aluminiowe to świetny materiał do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się na przykład stanowiska targowe, namioty dla sklepów czy imprezowe, a także mobilne estrady. Na zainteresowanie nimi w największym stopniu wpływa ich lekkość oraz solidność, ale także łatwość projektowania konstrukcji oraz fakt, iż bez problemu możemy nadać im potrzebny wygląd. Pozwalają na to nowoczesne techniki takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać pokryte farbą o dowolnym odcieniu na długi okres, bo naniesiona w ten sposób farba jest odporna na zarysowania.

Kiedy oprócz tego wykorzystuje się profile aluminiowe?

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są wykorzystywane również w pozostałych dziedzinach. Doskonale sprawdzają się jako elementy wszelkiego rodzaju pojazdów, wyposażenia sportowego oraz urządzeń. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu oszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie ogrodzeń oraz poręczy, a także w transporcie samochodowym. Warto również nadmienić, że profile aluminiowe są często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny i AGD.

Dane kontaktowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]