Stolarka okienna do domu lub mieszkania

27 listopada 2018

Szczelne okna stanowią jeden z najważniejszych części składowych każdej nieruchomości. Obecnie coraz więcej inwestorów wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przerasta okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – zalety okien drewnianych

Nowoczesne okna drewniane wyglądają niezwykle stylowo, a do tego mają też znakomite parametry techniczne. Jak wskazują producenci, stolarka drewniana cechuje się niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, co bardzo obniża koszty ogrzewania budynku. Takie okna bardzo dobrze wyciszają wszelkie hałasy z zewnątrz, a także nadają się do zastosowania w przypadku dużych oszkleń. Cieszą się też dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów energooszczędnych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń można ją samodzielnie naprawić. Eksperci szacują, że solidnie wykonane okna mogą posłużyć w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – połączenie klasyki z nowoczesnością

Podmioty produkujące stolarkę okienną proponują obecnie bardzo duży zakres asortymentu – okna uchylno-przesuwne, rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, a także wiele innych wersji, które gwarantują wygodę domownikom. Dodatkowo można również zdecydować się na wstawienie konkretnych typów szyb – antywłamaniowych lub przeciwpożarowych, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo nieruchomości oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. modrzew, dąb czy gatunki mniej znane – takie jak meranti. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na warianty ze stylowymi szprosami lub bez. Stolarka drewniana świetnie pasuje też do zabytkowych budynków i jest w nich często stosowana.