Profesjonalny wynajem rusztowań

1 grudnia 2018

Rusztowanie jest elementem koniecznym na placu budowy. Dzięki niej wznoszą się nowe domy, a te już istniejące są poddawane remontom. Zobaczmy w takim razie, z jakich komponentów składają się rusztowania oraz w jakich przypadkach niezbędne jest ich zastosowanie.

Wynajem rusztowań – renowacja kościołów i scen

Istnieje wiele wariantów rusztowań – na przykład ramowe, jezdne, warszawskie, elewacyjne. Ich podstawę stanowią pionowe słupy nośne, które zespojone są poziomymi żerdziami. Żeby rusztowanie było bezpieczne i jak najlepiej wypełniało swoją rolę, konieczne są także elementy takie jak podstawki śrubowe, drabiny i rygle. Na tak wykonanej budowli można ułożyć drewniane deski. Rusztowania wykonywane są z rozmaitych stopów metalu oraz mają wielorakie przeznaczenie. Najczęściej stosowane są do robót budowlanych, za ich pomocą wykonywane są na przykład prace instalacyjne czy malarskie. Powszechnie wykorzystywane są do remontowania nieruchomości – zabytków, estrad, bloków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej. Używane są w branży chemicznej, służą też do konserwacji kopuł czy mostów. Części składowe rusztowania wyprodukowane są z elementów aluminiowych oraz stalowych rurek.

Wynajem rusztowań – zleć to przeszkolonym osobom

Podczas prac budowlanych i remontowych priorytetowe jest bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę na to, że określenie „rusztowanie” jest uregulowane polskim prawem – wymagają tego normy BHP. Kiedy zatem rozpoczynamy budowę, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnych firm, które świadczą wynajem rusztowań. W takim przypadku mamy pewność, że struktura będzie bezpieczna oraz trwała. Prace powinna wykonywać osoba odpowiednio przeszkolona. Na rynku funkcjonują firmy, które wynajmują, instalują i rozbierają rusztowania. Wycena usługi jest ustalana z klientem i zależna od ilości modułów, czasu dzierżawy oraz ewentualnych robót montażowych.