Okna drewniane – sposób na elegancki wygląd domu

3 lutego 2020

Więcej o oknach drewnianych

Okna drewniane zwykle preferowane są nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten naturalny materiał daje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko wygląd jest ważnym atutem tego rodzaju elementów. Jakie są pozostałe względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, który buduje materiał ten. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które miewają rozmaity wygląd, odcienie czy inną fakturę, co stwarza ogromne możliwości jeśli idzie o aranżację i można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też bardzo ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, może być zatem świetnym materiałem do wytwarzania różnych rodzajów elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe istotne cechy okien drewnianych

Drewno zapewnia olbrzymie możliwości jeżeli idzie o wykonywanie okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd i styl. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc przepiękne kształty. Jedynie drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytkowych budynków, świetnie sprawdza się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych toksycznych substancji, a nawet dobrze działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów można jeszcze dopisać fakt, że znanych jest bardzo dużo skutecznych metod wydłużania trwałości okien drewnianych, a także fakt, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, która jest stosunkowo łatwa i nie zagraża środowisku. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są lepsze niż te wykonywane z plastiku lub PCV.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]