Budowa domów z bali – cechy charakterystyczne

8 lutego 2020

Skieruj się w to miejsce i dowiedz się, kto oferuje budowę domów z bali

Domy wykonywane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali wznosi się z wykonanych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w tego rodzaju technologii prezentują się wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. To właśnie z tego powodu domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i niezwykle drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które w zdecydowanej większości przypadków generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich budowy naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach górskich i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment popularne również w innych rejonach naszego kraju. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć i inne czynniki pogodowe. To właśnie z tego powodu domy budowane z bali mogą być budowane we wszystkich częściach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, aby zarówno wykonanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]