Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

8 września 2018

Zamów budowę nowoczesnych domów drewnianych

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt zwykłego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się również niemałymi stratami energii. Obecnie wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to aktualnie bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują również inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien oraz właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można na ogół w jednym regionie naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie jest proste. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się świetnie, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]