Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

24 kwietnia 2020

Dowiedz się, gdzie kupić klucz do żabek

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w przystępnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]